Trips With Kids

Sky Tower – najwyższy budynek w Polsce

Sky Tower w liczbach

50 pięter, 212 metrów wysokości, 1142 schody, 30 000 ton stali, 144000 m3 betonu i 40000 m2 szkła, 2700 km kabli. Aż trudno sobie to wyobrazić.
Tak w liczbach wygląda najwyższy budynek w Polsce znajdujący się we Wrocławiu – Sky Tower.

Sky Tower

Na przedostatnim piętrze udostępniony jest do zwiedzania taras widokowy – jak byśmy mogli nie skorzystać…

Jak wjechać na punkt widokowy

Wjazd na górę odbywa się windą co pół godziny. Szczegółowy rozkład godzinowy dostępny jest na stronie internetowej i w kasie. A właśnie, kasa biletowa – Tu ciekawostka, bo o ile wejście do korytarza prowadzącego do windy znajduje się na zewnątrz budynku (od. ul. Gwiaździstej), tak już kasy tuż obok wejścia nie znajdziemy. Parter i pierwsze piętra budynku Sky Tower to galeria handlowa i nie wiadomo dlaczego kasę biletową zrobili w środku, na pierwszym piętrze. Tak więc by stać się szczęśliwym posiadaczem biletu należy wejść do galerii handlowej, pokonać schody ruchome, obejść galerię i następnie wrócić o wyznaczonej na bilecie godzinie pod drzwi znajdujące się na zewnątrz budynku. Wygoda zwiedzających przede wszystkim.

Kolejnym „udogodnieniem” jest fakt, że nie ma co się nastawiać na to, że zaraz po kupnie biletu będzie można wjechać na górę. W punkcie w którym sprzedają bilety podana jest ilość miejsc na poszczególne godziny wjazdu, ale online tej informacji już nie sprawdzimy. Przed przyjazdem można zarezerwować wjazd dla grupy (minimum 20 osób), ale indywidualnych rezerwacji nie przyjmują. W efekcie wyszło na to, że do wjazdu na górę mamy godzinę czekania.

Centrum handlowe Sky Tower

Na szczęście była pora około obiadowa i skorzystaliśmy z restauracji znajdującej się w galerii handlowej. Ku radości dzieci czas oczekiwania umiliły nam gry wykorzystujące technologię Kinect, które umieszczone były na jednej ze ścian niedaleko krainy zabaw dla dzieci.

Sky Tower

Wjeżdzamy na górę!

O wyznaczonej godzinie czekaliśmy na wjazd na górę. Stojąc pod budynkiem i spoglądając w górę widać było jego ogrom. Na górę wjechaliśmy windą szybkobieżną. W chwilę byliśmy na górze i po opuszczeniu windy oczom nam ukazał się niesamowity widok. Wart każdej ceny.

Sky Tower

Zewnętrzne ściany na tarasie widokowym są szklane aż do podłogi. Nic więc nie ogranicza widoku na miasto. Trafiliśmy na świetną pogodę – to ważne, by nie wjeżdżać na górę w mglisty dzień. Z góry prezentował się fantastyczny widok na panoramę Wrocławia. Widząc to Justyna śmiało rzekła „to mi się podoba” i pobiegła w kierunku szyb bez żadnego strachu w oczach.

Jak to żart mówi, taras widokowy na Sky Tower to jedyne miejsce w mieście z którego możemy podziwiać panoramę Wrocławia bez Sky Tower.

W okolicy nie ma żadnego równie wysokiego budynku, stąd wrażenia są zupełnie inne niż na tarasie widokowym Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Tam w Warszawie okoliczne budynki zasłaniają widoki.

Sky Tower

Widok ze Sky Tower

Przy dobrej pogodzie widać Ślężę (zaraz nam się przypomniała wyprawa z dziećmi na tą górę), widać Stadion Wrocławski, stare miasto. Ludzie z tej wysokości o małe punkty, jakby mrówki. Wrażenie podobne jak w odwiedzonym przed godziną Kolejkowie, z tym że tu wszystkie małe elementy są prawdziwe. Piękny widok zrekompensował nam początkowe złe wrażenie jakie wywarła na nas okoliczność nabycia biletów.

Sky Tower

Spacerując po tarasie widokowym budynku obejść dookoła nie można, ale prawie cały wycinek koła jest osiągalny. Bez problemu możemy spojrzeć w każdym kierunku.

Bilety

Ceny – w weekendy drożej, w tygodniu taniej. My będąc w sobotę płaciliśmy za normalny bilet 15 PLN, a za dziecko 8 PLN.