Trips With Kids

Punkt widokowy na Katedrze Wrocławskiej

Rzadko się zdarza taka możliwość by wejść na wieżę kościoła i podziwiać widok z wysokości. A taką właśnie możliwość daje Katedra Wrocławska im św. Jana Chrzciciela. Co prawda widzieliśmy już Wrocław ze Sky Tower, ale to nie to samo.

Docieramy do Katedry chwilę po mszy świętej. Tu ważna uwaga, zwiedzanie wieży jest niedostępne w czasie nabożeństw. Wejście na wieżę widokową jest oznaczone w bocznej nawie kościoła. Udajemy się w górę krętymi schodami. Mniej więcej na wysokości dachu pierwszego piętra znajduje się pomieszczenie w którym kupić można bilety.

Następnie kierujemy się zgodnie z zaleceniem obsługi w kierunku następnej sali, w której znajduje się winda. Wjeżdżamy na górę i trudno nam określić czy wjazd był szybki czy nie i ile pięter pokonaliśmy, bo w kościelnej wieży trudno o porównanie wysokości z blokiem mieszkalnym. W każdym bądź razie winda była z tych starszych modeli, a wysokość dość znacząca.

Punkt widokowy na Katedrze Wrocławskiej

Jesteśmy u góry, jeszcze jedno piętro schodów i możemy wreszcie wyjść na zewnątrz na taras widokowy. Wiatr wieje bardzo mocno. Widok ładny, szczególnie dobrze widać sąsiednią wieżę i daje nam to wyobrażenie wysokości na której się znajdujemy. Widok mniej spektakularny niż ze Sky Tower, ale warto to przeżyć.

Katedra

Cena za wjazd windą symboliczna – 5 PLN za dorosłego, 4 PLN za dziecko. Innej możliwości dostania się na szczyt wieży niż windą nie ma, więc jesteśmy do zakupu biletu zmuszeni. Zwiedzanie wieży jest możliwe od maja do października w godzinach 10:00-16:00 (pn-sb) i 14:00-16:00 w niedzielę.