Trips With Kids

Basen w Zielonej Górze

W Zielonej Górze na basenie jeszcze nie byliśmy i postanowiliśmy to nadrobić. Wycieczkę do Zielonej zaplanowaliśmy na piątkowe popołudnie, by ustrzec się przed weekendowymi tłumami.

Obiekt Centrum Rekreacyjno – Sportowego mieści się przy ul. Sulechowskiej, przy Rondzie Rady Europy, zaraz przy Drodze Wojewódzkiej 33 i ledwie 2 km od nowej trasy ekspresowej S3. Dojazd jest więc bardzo wygodny. Do tego niepodważalnym plusem jest duży parking.

wodny-balon-zielona-gora

Dziwne zasady

Na basenie tym obowiązują dziwne zasady, o których kilka słów, bo warto wiedzieć to nim się tam wybierzemy:

  1. Na basen wpuszczają tylko w strojach kąpielowych przylegających do ciała (a więc nie wejdziemy w szortach).
  2. Limitują ilość osób korzystających z basenu do 500 i na stronie internetowej publikują na żywo ile wolnych miejsc zostało.
  3. Cennik obejmuje opcję biletu rodzinnego dla rodzin z co najmniej trójką dzieci. Tu jednak uwaga, że aby skorzystać z tej opcji trzeba podpisać oświadczenie w którym podamy dane osobowe rodziny, w tym tak wrażliwe dane jak pesel, nr telefonu, email. A dla dziecka trzeba przedstawić akt urodzenia dziecka. Chyba ktoś tam na głowę upadł z wysokości. Po to by wejść rodziną na basen? My odpuściliśmy sobie spowiedź z tych danych i weszliśmy na bilety normalne i ulgowe.

Atrakcje

Na basenie mamy do dyspozycji kilka basenów, w tym basen sportowy i rekreacyjny. Niewątpliwą atrakcjami są: wodny balon o średnicy 15m, dzika rzeka, ścianka wspinaczkowa i zjeżdżalnie (cebula, półotwarta salamandra, podwójna szerokotorowa, najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia rurowa o długości 210m, i krótsza rurowa o długości 90m).

Atrakcje takie jak najdłuższe zjeżdżalnie i wodny balon mają dodatkowe restrykcje. W przypadku zjeżdżalni jest ograniczenie wiekowe, a na wodny balon nie można wejść mając na sobie biżuterię. Balon uruchamiany jest w sesjach, które trwają co najmniej 5 minut. Jednocześnie w czasie sesji może wziąć udział z zabawy 20 osób. Ze względów bezpieczeństwa, gdy zbierze się grupa dzieci, nie wpuszczają w danej sesji dorosłych i odwrotnie. Balon to dmuchana kopuła, do wejścia na którą wykorzystuje się 4 liny wspinaczkowe.

zjezdzalnia

Aby skorzystać ze zjeżdżalni trzeba wspiąć się na przeszkloną wieżę sięgającą ponad otaczające basen lasy. Z góry jest niesamowity widok na okolice. Sam zjazd ciekawy, dużo zakrętów, efekty światlne. Poza długością trwania zjazdu w zasadzie nie różni się ta zjeżdżalnia od znanych z innych basenów.

Szatnia

Szatnie w obiekcie są wspólne z systemem zegarka zbliżeniowego. Drobna uwaga – szafkę da się zatrzasnąć z kluczykiem w środku. Przekonaliśmy się o tym. Wtedy trzeba wybrać się do ochrony, by szafkę otworzyli.

scianka-wspinaczkowa

Podsumowanie

Podsumowując, mimo wymienionych wyżej dziwactw, warto wybrać się do Zielonej Góry na basen. Największym zaskoczeniem była dla nas końcowa opłata za korzystanie z basenu, która była prawie połowę niższa niż za ten sam czas spędzony w Poznaniu na Termach Maltańskich.