Trips With Kids

STIHL Poznań Ice Festival 2015

Przy okazji wizyty w centrum Poznania udało nam się zobaczyć najlepszych lodowych rzeźbiarzy z całego świata. Odbywał się tam STIHL Ice Festival.

Pokazy rzeźb lodowych

Do Poznania zjechali lodowi rzeźbiarze z całego świata. Tworzyli na oczach publiczności lodowe rzeźby. Temperatura była nie do końca sprzyjająca, lud po mału się topił. Widać było jak wiele wysiłku kosztuje przygotowanie ładnie wyglądającej figurki lodowej.

Poznań Ice Festival

Pokazy odbywały się na podniesionych platformach, a więc każdy miał szansę zobaczyć z bliska jakimi narzędziami następuje obróbka lodu. Było dość głośno za sprawą pił łańcuchowych używanych do kruszenia największych kawałków lodu.

Oprócz rzeźbiarzy na rynku odbywały się także towarzyszące koncerty kolęd. Cały Stary Rynek był w dekoracjach przedświątecznych.

prezenty-ice-festival

Własna rzeźba z lodu

Dla dzieci świetną atrakcją była możliwość samodzielnej pracy nad małą rzeźbą z lodu. Każdy chętny mógł dostać nieobrobioną bryłę lodową i dłuto. My postanowiliśmy połączyć nasze siły i przy pomocy trzech dłut próbowaliśmy wyrzeźbić z otrzymanego lodu rybkę. Udało się, może nie była tak piękna jak figurki profesjonalnych rzeźbiarzy, ale nie o to chodzi. Najważniejsze, że się przy tym świetnie bawiliśmy.

rzezby-z-lodu

Naszą ciężką pracę rzeźbiarzy można obejrzeć w drugiej części filmu: (od 3:35).