Trips With Kids

Sellin – Dom na molo i podwodna kapsuła

W miejscowości Sellin na molo znajduje się unikalna budowla. To dom, pełniący funkcję restauracji zbudowany na molo. Miejsce to jest na tyle unikalne, że często pojawia się na listach najpiękniejszych miejsc do zobaczenia w życiu. Jest także wizytówką wyspy Rugia. Nas zachęciła głównie pocztówka ze zdjęciem przedstawiającym dom na molo.

Postanowiliśmy podjechać i obejrzeć to miejsce 🙂

Po dotarciu do miejscowości bez problemu udało się znaleźć miejsce parkingowe i bardzo stromymi schodami zeszliśmy na molo. Jest tam piękna plaża z oryginalnymi koszami plażowymi. Dla nas była to świetna okazja na rozprostowanie kości po podróży z Polski.

Spacer po molo

Zrobiliśmy krótki spacer po molo obchodząc dookoła budynek restauracji. Na końcu molo znajduje się bardzo dziwna atrakcja – podwodna kapsuła, którą można zjechać na dno morza. Taka przygoda trwa godzinę i jest trochę wątpliwą przyjemnością. Morze nie jest aż takie czyste by przez okna móc swobodnie oglądać rybki.  Nie bardzo mieliśmy ochotę i czas na zanurzenie. Obejrzeliśmy tylko jak wynurza się kapsuła i poszliśmy dalej…

Dom na molo