Trips With Kids

Pokaz musztry w Zamościu

Przyjechaliśmy do Zamościa. Bardzo chcieliśmy zobaczyć tutejszy Rynek i budynek ratusza z pięknymi schodami. Nikt nie przypuszczał, że załapiemy się na widowiskowy pokaz musztry, ale o tym za chwilę…

Auto zostawiliśmy na parkingu nieopodal ogrodu zoologicznego i udaliśmy się na spacer w kierunku rynku. Aby tam dotrzeć przeszliśmy wzdłuż murów Twierdzy Zamość. Przeszliśmy przez Bramę Szczebrzeską. Mury obronne są pięknie odrestaurowane za sprawą dotacji unijnej. Przeszliśmy obok Katedry i pomnika hetmana Jana Zamoyskiego na koniu. Po chwili zniknęliśmy w małej uliczce prowadzącej na Rynek, na którym znajduje się zabytkowy Ratusz z pięknymi schodami.

Rynek w Zamościu

zamosc-ratusz Pokaz musztry w Zamościu

Na Starówce, podobnie jak w Poznaniu w okresie letnim jest mnóstwo ogródków piwnych. Na tarasie Rynku natrafiliśmy na pokaz musztry prowadzony przez oddział ubrany w historyczne stroje piechoty polskiej. Zaprezentowano broń palną, wykonano kilka salw w powietrze. Następnie można było obejrzeć broń z bliska. To spodobało się bardzo Justynce. Pokazano także pojedynek na szable.

zamosc-twierdza

Na Starówce byliśmy tylko przez chwilę. Chcieliśmy zobaczyć jeszcze Zamojskie Zoo.

Fragment naszej wizyty możecie obejrzeć na filmiku: