Trips With Kids

Aquapark Tatralandia zimą

Wiedząc jak nasze dzieci uwielbiają wodę trudno było pominąć taką rozrywkę podczas podróży przez Słowację. My zaplanowaliśmy wizytę na basenie na cały dzień i udało się pobić dotychczasowy rekord – byliśmy tam 6 godzin. Radość była ogromna.

tatralandia-snorkeling

Aquapark Tatralandia to aquapark znajdujący się w miejscowości Liptowski Mikułasz. Jest to całoroczny kompleks wodny. Dzieci nasze uwielbiają zabawę w wodzie, dlatego nie mogło zabraknąć w czasie naszej podróży atrakcji wodnych. Spędziliśmy tam prawie cały dzień. To nasz dotychczasowy rekord.

Ze względu na to, że odwiedziliśmy ten obiekt w okresie zimowym duża część atrakcji (te znajdujące się na terenie otwartym) były zamknięte.

Kilka słów o obiekcie:

  • 9 basenów, z wodą morską, termalną i czystą,

  • 6 zjeżdżalni (w tym jedna częściowo zewnętrzna – zimą!),

  • baseny dla maluchów,

Najfajniejszą atrakcją była zjeżdżalnia częściowo zewnętrzna – Tornado (kolor biało-różowy). Przy temperaturze na zewnątrz oscylującej w okolicy 0 stopni wypływa się na moment na zewnątrz, by za chwilę wrócić do środka. Długość tej zjeżdżalni wynosi 101m, zjeżdża się w pontonie. Na końcu toru jest wir (jakby lejek) do którego wpada się z pontonem.

Obiekt składa się z kilku połączonych ze sobą sal. W jednej z nich znajdują się cztery baseny (z barem na wyspie po środku), kolejne to kraina dzieci z płytkimi basenami i brodzikiem dla maluchów, a kolejna to zjeżdżalnie. Do tego dodać trzeba baseny zewnętrzne z ciepłą wodą termalną. Ciekawostką jest to, że woda jest tam zielona, co jest naturalnym zabarwieniem wody z głębin.

tatralandia-outdoor

Nad częścią obiektu jest piętro, gdzie znajdują się leżaki i miejsce do odpoczynku. Ci, którzy chcą bawić się w wodzie są na parterze, a pozostali mogą w tym czasie leżeć na leżakach na piętrze. W całym obiekcie jest bardzo ciepło, prawie jak na tropikalnej wyspie. Stąd wzięła się nazwa Tropical Paradise, którym to hasłem reklamuje się basen.

Dla dzieci nie brakuje atrakcji, oprócz wodnego placu zabaw jest też statek piracki ze skrzynią złota, piratami, mostem linowym.

tatralandia-pirates

Ciekawe jest to, że cały obiekt pełni funkcję rekreacyjną. Nie znajdziemy tu zadaszonego basenu sportowego z wydzielonymi torami.

Aquapark Tatralandia cennik

Bilety najkorzystniej kupić za pomocą karty GOPASS, tam cena jest dużo niższa niż w kasie obiektu, a przy okazji zbiera się punkty, które można wykorzystać na inne atrakcje w rejonie.

Wstęp całodzienny dla całej rodziny to wydatek 40 EUR. Nam udało się za punkty z karty dostać sejf, który normalnie kosztuje 4 EUR. Niby drobiazg, ale zawsze.

Klip przedstawiający cały dzień spędzony na basenie:

Po basenie resztę dnia spędziliśmy w Liptowskim Mikułaszu, wpadając na obiad do restauracji Route66. Ten lokal to częściowo pub, częściowo restauracja. Fajne miejsce, by zjeść obiad za rozsądne pieniądze.